Estelskin

Sostar opracował nową gamę produktów premium, wzbogaconych organicznym olejem z baobabu i naturalną żywicą z Boswelli (Kadzidłowca).


Dlaczego olej z baobabu?

Olej ten jest ekstrahowany z nasion owoców dojrzewających na drzewach Baobabu. Drzewa te występują w Afryce i z powodu obfitości składników odżywczych w nich zawartych są często określane mianem "Drzewo Życia". W czasie pory suchej ich owoce wykorzystywane są jako bardzo pożywne jedzenie. Rozległe pnie drzewa przechowują litry wody, a zwierzęta takie jak słonie żują ich korę w celu zaspokojenia pragnienia. Ostatnie badania dotyczące bezpieczeństwa i skuteczności oleju z baobabu (Komane i wsp., 2016) stwierdzają, że silnie nawilża skórę nie powodując jej podrażnień. Olej z baobabu ma unikalny profil, oraz funkcjonalną równowagę kwasów tłuszczowych: palmitynowych, linolowego i oleinowego. Połączenie kwasu oleinowego i kwasu linolowego zmiękcza skórę i przywraca nawilżenie naskórka. Kwasy te regenerują komórki nabłonka skóry, co sprawia, że olej z baobabu jest doskonałym olejem do celów kosmetycznych. Kwasy tłuszczowe są obecne w warstwie rogowej (najbardziej zewnętrznej warstwie skóry), ponad to odgrywają one ważną rolę w utrzymaniu składu lipidowego skóry. Sostar opracował nową gamę produktów premium, wzbogaconych organicznym olejem z baobabu i naturalną żywicą z Boswelli (Kadzidłowca).


Dlaczego Boswellia? Boswellia Serrata (Kadzidłowiec), jest drzewem o średnim i dużym rozgałęzieniu, można ją znaleźć w suchych, pagórkowatych obszarach. Gumowata żywica wychodzi z pnia, i była tradycyjnie stosowana w medycynie do leczenia stanów zapalnych stawów. Kwasy bosweliowe są najcenniejszym składnikiem "łez" Boswellii. Efekt jest podwójny, Boswelia Serata działa jak środek przeciwzapalny i przeciwstarzeniowy. Istotnie poprawia wygląd skóry czyniąc ją bardziej młodzieńczą.

Te właściwości razem sprawiają, że boswellia jest idealna do:
− Spłycenia bruzd, zmarszczek i cienkich linii
− Tonowania kolorytu skóry: Boswellia naturalnie sprawia, że skóra wygląda gładko i bardziej miękko.
− Jeśli cierpisz na sporadyczne zaczerwienienia skórne, boswellia może pomóc osiągnąć bardziej równomierny odcień skóry.


Widok siatki:

Krem na noc o działaniu przeciwstarzeniowym 50ml

77.40PLN
Krem przeciwdziałający oznakom upływu czasu na noc wzbogacony o organiczny olej z baobabu, zawierający duże ilości kwasów tłuszczowych Omega6 i Omega9 oraz witamin E, A i D, dobrze znanych ze swoich silnych właściwości przeciwutleniających i przeciwstarzeniowych. Boswellia działa przeciw wysuszeniu, tworząc ochronny film, który nie pozwala skór..

Krem przeciw starzeniu na dzień 50ml

77.40PLN
Krem przeciw starzeniu na dzień wzbogacony ekologicznym olejem baobabowym, organiczną żywicą z boswellii, organiczny olej morelowy i słonecznikowy, olejem z nasion Modraka abisyńskiego (Cramble abyssica) i olej skwalenowy. Krem przeciwzmarszczkowy działający skutecznie na suchą skórę jako idealna bariera, odżywia i nawilża. Nowa generacja alfa-hyd..

Nawilżający krem do twarzy 50 ml

77.40PLN
Nawilżający krem do twarzy wzbogacony o ekologiczny olejek z baobabu, kwasy tłuszczowe Omega6 i Omega9 oraz przeciwutleniacze: witaminy E, A i C. Naturalna boswellia działa na suchą skórę jako idealna bariera, utrzymuje naturalną wilgoć w skórze i ujednolica jej koloryt. Olej z nasion słonecznika nawilża, natomiast ekstrakt z brokułu i bioflawoni..

Przeciwstarzeniowy krem pod oczy 30ml

86.00PLN
Rewitalizujacy krem pod oczy wzbogacony olejem organicznym z Baobabu, który zawiera duże ilości kwasów tłuszczowych Omega6 i Omega9 oraz witamin E, A i D, dobrze znane ze swoich silnych właściwości przeciwutleniających i przeciwzmarszczkowych. Boswellia przeciwdziała suchości, tworząc ochrony film, który nie pozwala skórze utracić naturalnej wilgoc..

Serum przeciw starzeniu 30ml

94.60PLN
Serum przeciwdziałające oznakom upływu czasu wzbogacone olejem organicznym z Baobabu, który zawiera duże ilości kwasów tłuszczowych Omega6 i Omega9 oraz witamin E, A i D, dobrze znanych ze swoich silnych właściwości antyoksydacyjnych i przeciwstarzeniowych. Boswellia działa przeciw wysuszeniu, tworząc ochronny film, który nie pozwala skórze na utra..
Pokazuje 1 do 5 z 5 (1 Stron)